شرکت رام صنعت بهاره

شرکت رام صنعت بهاره از سال 1374 توسط موسسین شرکت برادران  حمیدرضا و  رامین قاسمی با توجه به پیشینه فنی پدر  که سالها در این زمینه تجربه داشته اند تولید ماشین آلات بوجاری حبوبات و غلات و انواع بالابرهای ثابت و متحرک را جهت پاک کنندگی  ، اصلاح و جابجائی محصولات گندم ، جو ، حبوبات و... را در محل قدیم شرکت واقع در جاده ساوه   سه راه آدران   شروع نمود  که با توسعه و  پیشرفت تولید و همچنین عدم پاسخگوئی فضای تولیدی   ، در سال 1382 کارخانه به محل فعلی شرکت واقع دررباط کریم ، شهرک صنعتی نصیر آباد نبش خیابان  شمشاد 8 منتقل شد و هم اکنون این  ماشین سازی در 5 هزار مترمربع و در 4 سالن تولید به مساحت 3000 متر مربع و 700 متر مربع انبار قطعات 200 متر مربع بخش رنگ و 500 متر مربع انبار دپوی  تولیدات و تجهیزات ... مورد بهره برداری قرار دارد و  با کسب رتبات عالی مرکز هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی و مکانیزاسیون و...  یکی از بزرگترین واحدهای طراحی و ساخت ماشین آلات کشاورزی در سطح کشور محسوب می گردد  که در سال 1393 حائز رتبه برتر استان تهران شد و همچنین در سال  1396  بعنوان واحد نمونه ملی و کسب رتبه اول بخش مکانیزاسیون کشاورزی   مفتخر به اخذ جایزه و لوح تقدیر از دستان مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی   جناب آقای مهندس حجتی گردید.

About us
About us

همانطوریکه در صدر اشاره  شد شرکت رام صنعت بهاره در دهه 70 با دغدغه مکانیزه نمودن بخش کشاورزی پا به  عرصه دشوار تولید انواع ماشین آلات کشاورزی گذاشته و هم اکنون بیش از سه دهه از شکوفائی شرکت رام صنعت بهاره در زمینه طراحی تولید و ساخت انواع ماشین آلات کشاورزی و صنایع تکمیلی می گذرد که تولیدات آن شامل دستگاههای خط کامل پاک کننده حبوبات ، خط کامل اصلاح بذر گندم ، خط اصلاح بذر دانه های روغنی (کلزا ،سویا و... ) دستگاههای هوشمند ضد عفونی بذور اصلاح شده ، دستگاه نیم دانه و سیاه دانه گیر ، دستگاه پیشرفته بوجار وزنی (گراویتی) ،انواع بالابر های ثابت و متحرک ، دستگاه سیکلون جهت غبار گیری و همچنین انواع دستگاههای توزین و کیسه گیر دیجیتال ... تنها بخشی از توانمندیهای این شرکت در عرصه طراحی ساخت و تولید ماشین آلات کشاورزی می باشدو تحت نظارت مرکز آزمون مکانیزاسیون جهاد کشاورزی با تولیدات انبوه محصولات مشغول فعالیت  است .

با توجه به تنوع تولیدات این شرکت علی الخصوص متناسب با ظرفیت سرمایه گذاری   یک نفر کشاورز روستائی مستقر در دورترین نقطه مرزی  تا  سازمانهای  بزرگ عرصه کشاورزی  جزء مشتریهای این شرکت هستند و در واقع   واژه رام صنعت بهاره برای کلیه کشاورزان عزیز و تلاشگران عرصه جهاد کشاورزی  نامی آشنا و پذیرفته شده می باشد و در مقوله بازار خارجی و صادرات نیز بخش عمده ای از کشورهای آسیائی  شامل  عراق ، پاکستان ، افغانستان ، ازبکستان ، تاجیکستان، آذربایجان و...   از خریدران چندین ساله محصولات این شرکت هستند. علی ایحال پاره ای ازتاثیر گذاری   شرکت رام صنعت بهاره در بخشهای کشاورزی – اقتصادی و اجتماعی  بشرح ذیل بعرض میرسد.

 اشتغال زايي مستقيم: با استفاده از نيروهاي متخصص داخلي زمينه اشتغال براي حدود 70 نفر بصورت مستقيم و به  تبع آن امرار معاش 70 خانوار و بیش از 10 واحد تولیدی دیگر زیر مجموعه این شرکت با حدود 150 نفر  بوجود آمده وبه لطف خداوند اين موضوع در صورت رفع موانع مو جود فعلي ، در حال گسترش مي باشد .

   حمایت از ورزش : تیم تکواندوی خردسالان شرکت رام صنعت بهاره که متشکل از ورزشکاران نونهال منطقه می باشد طی چند سال اخیر  عناوین متعدد قهرمانی را کسب نموده   است   .

قطع وابستگي :  با توجه به اينكه محصولات توليدي اين شركت قبل از فعاليت ، از كشورهاي خارجي توليد كننده  این قبيل دستگا هها نظير آلمان - كانادا- دانمارك و... وارد مي شده ودر اين برهه از زمان كه با تحريمهاي همه جانبه  روبرو بوده ایم در راستای فرمایشات همه ساله ولی امر مسلمین جهان مبنی  بر عملی نمودن اقتصاد مقاومتی ، توانسته ایم با همت جهادی و بدون اتکاء به هیچ سازمانی ، اينگونه ماشين آلات، كه در عرصه كشاورزي جزﺀ نياز مبرم بوده ، را در داخل توليد کنیم و ضمن قطع وابستگي از خروج ميليونها دلار ارز نيز جلوگيري به عمل آورده ، واين امر استمراردارد .

اشتغال زایی غير مستقيم  : از آنجاﺋيكه توليد كليه قطعات ماشين آلات صرفاً در يك مكان امكان پذير نيست بخشي از اقلام مورد نياز در ساير كارگاههاي كوچك مرتبط ، توليد و زمينه اشتغال در قسمتهاي ديگر نيز فراهم شده است .

اشتغال زايي در نقاط محروم كشور : با توجه به اينكه   دستگاههاي ساخت اين شركت در مناطق و شهرستانهاي محروم و مستعد از نظر كشاورزي مورد استفاده قرار مي گيرد ، وبعضا نظیر خطوط  بوجاری گندم با ظرفیت 5 تن خود یک کارخانه محسوب می گردد لذا در اين مناطق نيز زمینه  توليد بذور مختلف شده و  اشتغال براي صدهها نفر بصورت مستقيم نيز فراهم مي گردد و از نكات حاﺋز اهميت در جهت جلو گيري از مهاجرت بي رويه روستاﺋيان به شهرها واز بين رفتن كشاورزي و توليد به حساب مي آيد.

جلوگیری از آلودگی محیط زیست : با استفاده از دستگاههای بوجاری و توانایی جداسازی تخم علف هرز و تخم گل در حین بوجاری ، استفاده از  سموم  گیاهی در زمان رشد گندم – جو و... توسط کشاورز  جلوگیری  نموده و ضمن  کاهش هزینه تولید از آلودگی محیط زیست نیز محافظت می شود .

خود كفايي : با استفاده از دستگاههاي خط اصلاح انواع بذر ،كيفيت محصولات توليدي بالار فته، بطوريكه اين مهم در   عرصه توليد گندم به وضوح مشخص است و خوشحاليم كه در مبحث خود كفايي گندم سهم بسزايي داشته ايم .

رضايتمندي مشتري : از جمله نكات بسيار مهم ومحوري شركت رام صنعت بهاره سياست مشتري مداري مي باشد   ودر بحث خدمات پس از فروش اين امر به وضوح مشخص است بطوري که بمحض تماس مشتريان عزيز از دورترين روستاههاي كشور، كارشناسان این شركت در کمترین زمان ممكن به مناطق موردنظر اعزام ونسبت به خدمت رساني اقدام مي نمايند.

About us
About us
About us

بهبود كيفيت بذور مختلف از قبيل گندم ،جو ، ذرت ، دانه هاي روغني و... : دستگاههاي کامل بوجاری بذر غلات  با جدا كردن ناخالصيهاي موجود و ضد عفوني بذور باعث مي شود بذري كه جهت كاشت به كشاورز تحويل مي گردد داراي كيفيت مطلوبي باشد . در نتيجه توليد در هكتار افزايش يافته وباعث بازدهي مالي  بالا و همچنين دلگرمي كشاورز در بخش توليد مي گردد .

نو آوری و ابتکار: از جمله سیاستهای موثر رام صنعت بهاره پیش تازی در مبحث نو آوری و ابتکار می باشد بعنوان مثال با توجه به آلوده شدن اغلب مزارع به بعضی از گیاهان مزاحم و نهایتا ناخالصیهای نا خواسته به بذور مادر این شرکت توانسته ضمن بروز رسانی بوجاریهای تولیدی با استفاده از آخرین متدهای علمی متداول در سطح قاره اروپا دستگاههای گراویتی ( بوجار وزنی ) خود را در حد قابل  رقابت با انواع نمونه های  خارجی روانه بازار نماید که خوشبختانه بعنوان اولین دستگاه تولید داخل توانست در حداقل زمان نسبت به اخذ گواهی تائیدیه  مرکز آزمون ماشینها و ادوات کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با درصد خلوص نزدیک به صد در صد موفق گردد، همچنین دستگاههای ضد عفونی (سم زنی) با مکانیزم دیسکی که از جدیدترین سیستم سم زنی غلات تمام استیل( باسیستم هوشمند )به این معنی که بر اساس وزن و رودی گندم میزان پاشش سم به گندم تنظیم  و کنترل می گردد.

تقدیرنامه ها

logo

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

تماس با ما

    • dummyاتوبان تهران ساوه – شهرستان رباط کریم – شهرک صنعتی نصیر آباد – بعد از میدان دوم – نبش خیابان شمشاد هشتم

 

  • dummy4- 02156390200

  • dummy09126978290

  • dummy4- 02156390260

  • dummyinfo@ramsanatbahareh.ir